Městská elektrokola a silniční elektrokola

Zobrazit kategorie a filtry

Městské elektrokolo a silníční elektrokolo KTM MACINA CROSS A410 US 2022

63 190 Kč   54 990 Kč
MACINA CROSS A410 US 2022
Zjistit více

Městské elektrokolo a silníční elektrokolo KTM MACINA TOUR CX 510 US 2022

95 290 Kč   79 990 Kč
MACINA TOUR CX 510 US 2022
Zjistit více

Městské elektrokolo a silníční elektrokolo KTM MACINA STYLE 720 US 2022 white

118 790 Kč
MACINA STYLE 720 US 2022 white
Zjistit více

Městská elektrokola a silniční elektrokola další informace

V této kategorii můžete vybírat městská elektrokola nebo lehké karbonové sportovní silniční elektrokolo KTM.

Městská elektrokola KTM

Kromě proslulé kvality sportovních kol a elektrokol je KTM známe i jako jeden z evropských lídrů v prodeji městských kol, v posledních letech zejména ve variantě s elektropohonem. Městská elektrokola rakouského výrobce se vyznačují zejména maximálním zaměřením na pohodlné užívání.

Rámy s mimořádně nízkým nástupem zajišťují snadný nástup i sestup. V základní výbavě těchto elektrokol je kompletní sada doplňků - blatníky, světla zapojená do baterie elektrokola, nosič, stojánek. Některé modely mají navíc další komponenty pro větší pohodlí - odpruženou sedlovku nebo stavitelný představec řidítek. I když se jedná o elektrokola primárně určena do nenáročného terénu, mají stejnou výbavu elektropohonu Bosch a špičkových komponent jako nejdrsnější horská elektrokola.

V nabídce elektrokol do města máme i jeden model skládacího elektrokola KTM MACINA FOLD 8, které je oblíbené zejména mezi cestovateli v karavanech. 

Silniční elektrokolo KTM

Dle současného trendu má i rakouský výrobce v nabídce opravdovou silničku s elektropohonem KTM MACINA MEZZO. Na rozdíl od všech ostatních elektrokol KTM, toto nepohání elektropohon Bosch, ale elektropohon od dalšího německého výrobce Fazua. Ten se vyznačuje zejména minimalistickými rozměry a velmi nízkou váhou. Díky tomu je celková váha tohoto elektrokola pouze 13,5 kg.

Jeho určení je ovšem trochu jiné, než u ostatních elektrokol KTM. Pohon Fazua neposkytuje tak vysoký výkon ani kapacitu baterie jako pohon Bosch a není to ani účelem. Tato karbonová silnička je určena pro stále aktivní sportovce, kteří již nemohou nebo nechtějí do kopců jezdit na limitu své výkonnosti. Na rovině pojedete stejně jako na normálním silničním kole, a do kopců vám pomůže elektropohon přiměřeným výkonem udržovat svižné tempo aniž byste museli výrazně zvýšit svůj výkon. Toto elektrokolo je také výborné řešení pokud chcete jezdit ve skupině s mladšími nebo namakanějšími kamarády a do kopců už jim těžko stíháte.

Kam se hodí městské elektrokolo

Městské  elektrokolo je připraveno stát se vaším dopravním prostředkem pro jízdu v městském provozu i v přírodě. Hodí se zejména na asfaltové silnice a zpevněné cyklostezky. Po zpevněných cestách s ním snadno zdoláte jakýkoliv kopec, ať už ve vašem městě nebo na dlouhém víkendovém výletě. V terénu je jeho využití velice omezené, ale slušně upravené lesní nebo polní cesty v dobrém aktuálním stavu na něm také zvládnete. Pro větší města s pruhy pro cyklisty je městské kolo ideální volbou, jak ulevit životnímu prostředí a přitom se včas dostat tam, kam potřebujete. Z naší osobní zkušenosti můžeme potvrdit, že velice často je ve větších městech doprava na elektrokole rychlejší než automobily nebo hromadnou dopravou.

Jak vybírat  městské elektrokolo

Městská elektrokola KTM mají ve všech modelech stejný typ rámu, a také stejnou velikost kol 28”. Jednotlivé modely se navzájem liší výbavou, a to jak elektropohonu - typ motoru, kapacita baterie a typ displeje, tak i komponent. Vyšší modely mají komponenty z vyšších sad s lepší funkčností, životností a hmotností. Vyšší modely mají také například výkonnější přední osvětlení. Při výběru městského elektrokola KTM si můžete pomoct filtrací například podle typu a výkonu motoru, kapacity baterie nebo počtu převodů řazení.

Jelikož tento typ elektrokol se vyznačuje absencí horní rámové trubky, je volba správné velikosti značně benevolentnější než například u horských elektrokol. Se správnou velikostí vám poradí tabulka, kterou najdete u každého produktu. Ovšem u městských elektrokol můžete počítat v přiměřené míře s možností pohodlného využití i jezdci s vyšší nebo nižší postavou, než je uvedené rozmezí v tabulce u každé velikosti.

Pokud si výběrem  elektrokola nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat nebo rovnou přijďte na některou z našich prodejen. 

Zde si můžete kterékoliv  ,městské elektrokolo vyzkoušet a případně zakoupit. Získáte k němu dvouletý servis zdarma a další výhody. 

Proč zvolit elektrokola KTM?

Elektrokola KTM jsou nejlepším spojením designu, výkonu, kvality a bezpečnosti. KTM má ze všech značek nejdelší historii vývoje a produkce elektrokol již od 90. let minulého století a do dnešní doby stále udává trendy v tomto oboru. Elektrokola KTM Vám navíc doručíme zdarma po celé České republice. Vyberte si to nejvhodnější elektrokolo KTM pro vás ještě dnes!

Další sortiment elektrokol v našem e-shopu

Kdo od svého elektrokola očekává více sportovnosti a schopností v terénu může se podívat na naši nabídku horských elektrokol s pevným rámem, horských celoodpružených elektrokol nebo dámských a pánských krosových elektrokol.

Porovnání (0)