Přijďte otestovat karbonové silniční elektrokolo KTM!

Další novinkou KTM v segmentu elektrokol je lehká karbonová silnička s pohonem Fazua. Špičkové karbonové silniční kolo má integrovaný pohon zcela do stavby rámu. Baterie s motorem jsou umístěny v dolní rámové trubce, na řidítkách najdete jednoduché ovládání pohonu. Baterie má kapacina 252 Wh, motor maximální kroutící moment 55 Nm.

I samotná výbava komponent je špičková - elektrické řazení Shimano Ultegra Di2 s 2x11 převody, hydraulické kotoučové brzdy, zapleténá kola DT Swiss. Výsledná váha je na elektrokolo ohromujících 13,3 kg. Navíc je zde i velmi snadná možnost baterii s motorem z kola vyjmout, čímž získáte klasické silniční kolo o váze 10 kg.

Koncept tohoto elektrokola je trochu jiný, než dalších z řady KTM Macina s motory Bosch a bateriemi 500 až 625 Wh. Na této rychlé silničce se předpokládá, že naprostá většína jízdy po rovinách bude probíhat vlastním výkonem jezdce. Pohon je také omezen rychlostí 25 km/hod a na této silničce pojedete na rovinách většinou rychleji. Pohon vám pak bude mírně nebo i více pomáhat v jízdě do kopce. Motor nemá tak velký výkon jako motory Bosch a ani baterie 252 Wh nenabízi dojezd, který by při neustálé asistenci dosahoval mnoho desítek až stovku kilometrů. Velkou výhodou je naopak velmi nízká hmotnost a její rozložení, což způsobuje, že po většinu jízdy nepoznáte rozdíl oprotí normálnímu silničnímu kolu.

Nyní si můžete vyzkoušet toto elektrokolo na naší prodejně v Zastávce u Brna (po domluvě i v Praze Vysočanech). Zapůjčení na jeden den je zcela zdarma, po domluvě i déle (např. na víkend). Podmínky jsou shodné s podmínkami naší půjčovny elektrokol - tj. předložit dva platné doklady totožnosti, vratná záloha 5000 Kč v hotovosti.

Podrobnosti o elektrokole ZDE.

 

Porovnání (0)