MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské - krosové a gravel elektrokolo KTM | Elektrokola KTM

MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Pobočka / Velikost18"/46cm
ZASTÁVKA U BRNATERMÍN NASKLADNĚNÍ
Září 2024
PRAHA VYSOČANYTERMÍN NASKLADNĚNÍ
Září 2024

Specifikace Krosového a gravel elektrokola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Popis Krosového a gravel elektrokola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Horkou novinkou pro sezónu 2024 jsou lehká elektrokola KTM osazená novým elektropohonem Bosch Performance SX. Tento elektropohon umožňuje vyrobit elektrokola s váhou jen o několik málo kilogramů vyšší než mají klasická bezmotorová kola.

Ale není to pouze o nízké hmotnosti. Nastavení subtilního motoru je určeno především pro dynamičtější jízdu vyšší frekvencí šlapání, při které dosahuje stejného výkonu jako standardní Bosch Performance CX. Pro srovnání lze použít příměr z automobilismu. Standardní velký motor Bosch Performance CX je takový turbodiesel - poskytuje vysoký krouťák už od prvního šlápnutí i při nízké frekvenci šlapání. Zatímco nový Bosch Performance SX je podobný spíše benzínové závodní atmosféře - při nižších otáčkách působí slaběji, ale pokud to trochu roztočíte, dosahuje stejného výkonu jako jeho větší a silnější brácha. Podrobnější popis pohonu Bosch Performance SX viz. níže.

Elektrokola KTM osazená pohonem Bosch Performance SX oslovují především aktivní cyklisty, kteří ještě váhali s přechodem na elektrokolo. Při sportovním stylu jízdy s vyšší frekvencí šlapání vás podpoří nesrovnatelně více oproti vašemu výkonu. Díky svým vlastnostem, citlivé a reaktivní odezvě je ideální pro všechny, kteří jezdí sportovně s elektrickou podporou a chtějí dosáhnout tréninkového efektu.

Elektrokolo KTM MACINA CROSS SX ELITE je největším překvapením v nabídce KTM této sezóny.
Poprvé v historii vyrobilo KTM karbonový rám pro krosové elektrokolo a hned tento designový skvost. Velkým překvapením i příznivě nastavená cena tohoto elektrokola se špičkovou váhou 16,8 kg (!!!). Toto elektrokolo tak patří v poměru cena/váha k tomu nejlepšímu na trhu.

Motor e-kola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Motor Bosch Performance SX Smart System je o třetinu menší než dosavadní motory Bosch a váží pouhé 2 kg. Jeho maximální kroutící moment je sice "pouze" 55 Nm, ale při vyšší frekvenci šlapání dosahuje maximálního výkonu až 600 W, stejně jako velký motor Bosch Performance CX s 85 Nm.

Baterie e-biku KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Energii dodává nová baterie Bosch CompactTube 400 Smart System, s kapacitou 400 Wh (11,1 Ah). Štíhlý, integrovaný a kompaktní skutečný energetický šampion s necelými 2 kg hmotnosti. CompactTube 400 s inovativní technologií akumulátorových článků nabízí nejvyšší hustotu energie ze všech akumulátorů Bosch eBike. Díky tomu je mimořádně lehký akumulátor ideální volbou pro odlehčená sportovní elektrokola, zkrátka pro každého, kdo má rád elegantní vzhled konvenčních kol, ale nechce se vzdát elektrické podpory.

Vysoce vyspělý systém řízení baterie chrání její články před přetížením. To kromě dlouhého dojezdu zajišťuje i velkou spolehlivost a životnost baterií Bosch.

První praktické jízdní testy naznačují, že vzhledem k nízké váze a efektivnosti systému Bosch Performance SX bude reálný dojezd vyšší než u standardních elektrokol s baterií o stejné kapacitě a bude se blížit "těžkým" elektrokolům s baterií 625 Wh.

Pro opravdu dlouhé vyjížďky je nově několik možností jak si prodloužit dojezd:

  • přídavným akumulátorem Bosch PowerMore 250 o velikost macatější láhve na pití a kapacitě 250 Wh, který je možné kdykoliv nasadit do držáku umístěného v místě košíku na pití. Cena systému Bosch PowerMore 250 (držák, baterie, propojovací kabel) je 12990 Kč.
  • druhou baterií CompactTube 400 - exkluzivně u elektrokol KTM! Zatímco naprostá většina ostatních výrobců elektrokol má baterii CompactTube 400 napevno umístěnou do rámu a nelze ji snadno vyměnit (pouze po sundání motoru) u KTM je baterie standardně umístěna pod krytem a lze ji snadno kdykoliv vyměnit. Samotná baterie CompactTube 400 má kompaktní rozměry a váhu necelá 2 kg, je v porovnání s ostatními snadno přenosná např. v batůžku nebo brašně elektrokola. Prostě vezete jakoby jednu velkou "PETku" navíc a máte k dispozici 800 Wh energie pro obrovský dojezd. Cena náhradní baterie CompactTube 400 je 15990,-.

Nabíječka Bosch Standard 4A Smart System nabije baterii CompactTube 400 za 1,5 hod do 50% a za 3,5 hod do 100%.

Kompaktnější nabíječka Bosch Compact 2A Smart System nabije baterii CompactTube 400 za 2,8 hod do 50% a za 6 hod do 100%.

Předpokládaný skutečný dojezd za různých podmínek si můžete zjistit na simulátoru dojezdu Bosch ZDE.

Displej e-kola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Kolo je vybaveno novým minimalistickým barevným displejem Bosch PURION 200 Smart System, jehož součástí jsou i ergonomická tlačítka k ovládání elektrokola. Displej zobrazuje základní parametry jízdy - jako rychlost, stupeň podpory, stav baterie, předpokládaný dojezd, ujetou vzdálenost. Dále zaznamenává i další hodnoty, např. podaný výkon, spotřeba kalorií, které si pak můžete zobrazit v aplikaci eBike Flow.

Pokud chcete více informací nebo větší displej pro ještě lepší čitelnost, můžete kromě displeje Purion 200 použít současně ještě další displej, jako Kiox 300 nebo Kiox 500 nebo použijte svůj chytrý telefon s aplikací SmartphoneGrip a eBike Flow. Další nový hlavní displej se ovládá pomocí tlačítek na zařízení Purion 200. Purion 200 vám nadále zobrazuje informace, které byly vybrány jako poslední: Na zařízení Purion 200 si můžete například nechat zobrazovat aktuální rychlost, zatímco vás bude hlavní displej navigovat.

Technologie e-biku KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Elektrokolo KTM MACINA CROSS SX ELITE je postaveno na špičkovém karbonovém rámu KTM Premium Carbon s působivým vyhlazeným tvarovým designem. Pohodlí zajišťuje vzduchová odpružená vidlice Suntour. Nové řazení Shimano CUES poskytuje 10 převodů. Pevná zapletená kola s výplety DT Swiss obutá do plášťů Schwalbe jsou osvědčená jistota.

Komponenty Krosového a gravel elektrokola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Komponenty Krosového a gravel elektrokola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské
motor:Bosch PERFORMANCE SX SMART SYSTEM - 25km/h / 55Nm
baterie:Bosch CompactTube 400 Wh SMART SYSTEM
displej:Bosch PURION 200 Display & Remote SMART SYSTEM
nabíječka:Bosch Compact Charger 2A SMART SYSTEM
rám:Macina Trekking Offroad Premium Carbon (burnt orange matt, black, orange)
vidlice:Suntour NCX-E Air LO 63mm 15QLC taper
řazení:Shimano CUES U6000-10 display 1x10
přehazovačka:Shimano CUES U6000-10/11 shadow+
kazeta:Shimano LG400-10 / 11-48z.
řetěz:KMC e500 LG e-bike
kliky:KTM E-TEAM2 ISIS 170mm Q8 / KTM aluminium 42T Direct Mount
pedály:Trekking-Pedal VP-616 anti-slip
brzdy:Shimano MT402 (3-F) / MT410 2-Piston
kotouče:Shimano RT64 CL 180 / 160 mm
přední náboj:Shimano Deore M6010 CL 32H 100-15TA
zadní náboj:Shimano Deore M6010 CL 32H 142-12TA
výplet:DT Swiss Champion 2.0 black, Alpine II 2.34 black
ráfky:Black Jack Ready25 32H 622x25TC
pláště:Schwalbe G-One Bite Evo TLE 45-622
hlavové složení:Acros ICR 1.5" angle limit
představec:KTM +20° ICR
řidítka:KTM Team II low rizer 640mm
gripy:Ergon GP1 SD
sedlovka:KTM Team II 27.2/350
sedlo:Selle Royal Explora Gel
hmotnost:16,8 kg

Často kladené otázky ohledně Krosového a gravel elektrokola KTM MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské

Máte kolo na skladě?

MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské má následující aktuální dostupnost:

Pobočka / Velikost18"/46cm
ZASTÁVKA U BRNATERMÍN NASKLADNĚNÍ
Září 2024
PRAHA VYSOČANYTERMÍN NASKLADNĚNÍ
Září 2024

Jaké velikosti jsou dostupné?

Kolo MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské je dostupné ve velikostech:

  • 18"/46cm

Jaká je kapacita baterie?

Kapacita a typ baterie elektrokola MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské je Bosch CompactTube 400 Wh SMART SYSTEM.

Jaká je hmotnost elektrokola?

MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské má hmotnost 16,8 kg

Proč koupit KTM elektrokolo od nás?

Elektrokola KTM nejenom, že prodáváme již od roku 2011, ale jsou také naší vášní. V ČR máme nejširší nabídku elektrokol této značky, také v rámci celé Evropy se řadíme k jednomu z největších prodejců. Po celý rok si tak můžete na našich prodejnách vybírat z široké nabídky více než 150 kusů elektrokol KTM. A proč tedy vybrat právě nás?

  • Máme největší skladové zásoby v ČR a ty neustále rozšiřujeme. Celý rok si u nás přímo na prodejně můžete vybírat ze 150 i více kusů elektrokol KTM.
  • K dispozici testovací kola k vyzkoušení i delšímu zapůjčení
  • Osobní rozvoz zakoupených kol po celé ČR zdarma
  • Servis po dobu 2 let zdarma od zakoupení
  • Diagnostika systémů Bosch a BionX, upgrade firmwaru

Proč zvolit značku KTM?

Rakouská značka KTM se proslavila především svými motorkami, které jsou synonymem spolehlivosti a vysoké kvality, což dokazují nejen četná prvenství v závodu s extrémními podmínkami rally Paříž - Dakar. Značka KTM však nevyrábí pouze motocykly, již od roku 1964 je tradičním výrobcem také kvalitních jízdních kol. Od 90. letech 20. století, kdy došlo k rozdělení společnosti na více divizí, vyrábí jízdní kola samostatná firma KTM Bike Industries.

Filozofie značky KTM je postavena na důkladném testování vyráběných kol i jednotlivých komponent, implementaci nejnovějších trendů a technologií - to vše s důrazem na kvalitu. Především proto si značka upevnila pozici nejen na trhu jízdních kol, ale i na trhu elektrokol, která má ve své nabídce již 25 let.

Dozvědět se více o KTM

Jaký motor je v KTM elektrokole použit?

Elektrokolo MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské je poháněno kvalitním motorem německé značky Bosch. Motor je umístěn ve středu kola, čímž se z hlediska vyvážení elektrokola a využití energie jedná o nejefektivnější variantu. Díky tomu, ale i díky vyspělé elektronice řízení pohonu je možné s elektrokolem MACINA CROSS SX ELITE 2024 dámské s relativně lehkou a malou baterií dosáhnout velkých dojezdů.

Je možné na elektrokole jezdit v dešti?

Ano, na elektrokolo můžete vyrazit i za deště. Nedoporučujeme však vyjíždět při silné průtrži mračen, ani záměrně neprojíždět hlubokými kalužemi (pokud by totiž byly komponenty jako baterie a elektromotor namočeny do vody během provozu, dojde k poškození mechanismu).

Elektrokolo byste měli vždy uschovat tak, aby bylo chráněno proti dešti, slunci i sněhu.

Jak mi zakoupené elektrokolo doručíte?

U nás zakoupené elektrokolo KTM Vám kompletně seřízené osobně doručíme ZDARMA do místa bydliště či jiného Vámi určeného místa. Při předání Vás náš zástupce podrobně seznámí s ovládacími prvky, správným užitím a ochotně zodpoví Vaše případné dotazy.

Jak vybrat správnou velikost elektrokola?

Výběr velikosti kola závisí především na výšce postavy. Doporučené velikosti rámů pro jednotlivé typy KTM elektrokol jsou následující:

Výběr správné velikosti elektrokola KTM

Je možné elektrokolo otestovat?

Elektrokola, která máme skladem, je možné vyzkoušet na krátkou vyjížďku okolo naší prodejny.

Pokud byste měli zájem elektrokolo otestovat v libovolném terénu, aktuálně máme k těmto účelům připraveno 15 různých typů KTM elektrokol.

Porovnání (0)