MACINA TEAM XL 2022 - horské elektrokolo KTM s pevným rámem | Elektrokola KTM

Elektrokolo KTM MACINA TEAM XL 2022

Pobočka / Velikost19"/48cm/L
ZASTÁVKA U BRNATERMÍN NASKLADNĚNÍ
Červen 2023
PRAHA VYSOČANYTERMÍN NASKLADNĚNÍ
Červen 2023
Tento produkt již není v nabídce a nelze objednat, byl nahrazen produktem: MACINA TEAM XL 2023/24!
126 890 Kč
Cena s DPH
Tento produkt již není v nabídce a nelze objednat, byl nahrazen produktem: MACINA TEAM XL 2023/24!

Specifikace Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022

Popis Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022

Tento produkt již není v nabídce a nelze objednat, byl nahrazen produktem: MACINA TEAM XL 2023/24!

KTM MACINA TEAM XL - horské elektrokolo pro pořádné chlapy. Pevnější rám i další komponenty navyšují celkovou nosnost až na 178 kg. Jako jediný model mezi horskými elektrokoly KTM je v nabídce i ve velikosti XXL pro postavy okolo dvou metrů.

Motor e-kola KTM MACINA TEAM XL 2022

Motor Bosch Performance CX Smart System je výkonný a dynamický pohon pro intuitivní ovládání. Drží s vámi krok až na hranici možností – pro ještě větší radost z jízdy v technicky náročném terénu. Tři snímače měří sílu, frekvence šlapání a rychlost 1000krát za sekundu. Koncepce s více senzory umožňuje kontrolovanou a svižnou jízdu i na technicky náročných trailech. V kombinaci s inovativním řízením motoru Bosch představuje maximální dynamiku a citlivost. To umožňuje organickou souhru mezi vámi a elektrokolem a jedinečně přirozený dojem z jízdy.

Maximální točivý moment 85 Nm má znatelný vliv na to, jak se vám na horském elektrokole pojede. Výkonný motor umožňuje silné zrychlení na výjezdu z ostrých zatáček a za překážkami, kde je třeba snížit frekvenci šlapání, a zjednodušuje rozjezd v kopci. Při rychlých sprintech vás motor podpoří i při vysoké frekvenci šlapání i nad 120 rpm.

režimem eMTB navrženým speciálně pro sportovní použití máte k dispozici optimální kontrolu a intuitivní ovládání, protože nemusíte přepínat mezi různými jízdními režimy. Tento režim z parametrů jízdy (kadence, rychlosti a především tlaku na pedály) automaticky a plynule mění sílu podpory v rozsahu od TOUR po TURBO (od 140% do 340% podávaného výkonu). Budete-li šlapat lehce bude i přidaná podpora motoru nízká, s rostoucí silou působení jezdce na pedály progresivně roste i podpora motoru až do maximálních hodnot. Funkce Extended Boost vám s jistotou pomůže zvládat technické pasáže a cíleným tlakem do pedálů překonávat překážky, jako jsou kořeny a silné větve.

S jízdním režimem Tour + Performance Line CX je vždy kladen důraz na zábavu z jízdy. Tour+ eliminuje nutnost ručního přepínání jízdních režimů a plynule mění sílu podpory v rozsahu od ECO po TURBO (od 60% do 340% podávaného výkonu). Při intenzivnějším šlapání na rovných silnicích šetří jízdní režim energii a prodlužuje dojezd. Zajišťuje přirozený dojem z jízdy v každé situaci, a to i na delších trasách.

Bosch Smart System zcela digitálně propojuje pohonou jednotku s ostatními komponenty vašeho eBiku. K tomuto systému je zdarma k dispozici aplikace do telefonů eBike Flow, se kterou můžete využívat digitální funkce, jako je sledování aktivity, plánování tras a navigace, bezdrátová aktualizace systému, individuální nastavení jízdních režimů, zabezpečení eBike Lock a GPS zabezpečení eBike Alarm (s modulem ConnectModule).

Baterie e-biku KTM MACINA TEAM XL 2022

Energii dodává nová baterie Bosch PowerTube 750 Smart System, s kapacitou 750 Wh (20,1 Ah) naprosto integrovaná do stavby rámu elektrokola. Nabízí v průměru o 20% větší dojezd než její dosavadní předchůdce Bosch PowerTurbe 625.

Předpokládaný skutečný dojezd za různých podmínek si můžete zjistit na simulátoru dojezdu Bosch ZDE.

Vysoce vyspělý systém řízení baterie chrání její články před přetížením. To kromě dlouhého dojezdu zajišťuje i velkou spolehlivost a životnost baterií Bosch.

Nová baterie není kompatibilní s dosud vyráběnými nabíječkami Bosch. Pro sezónu 2022 je k dispozici jediná nabíječka Smart System 4A. Kompletní nabití 750 Wh baterie zvládne za 6 hodin, nabití na 50% zabere pouze 2 hodiny.

Displej e-kola KTM MACINA TEAM XL 2022

Elektrokolo je vybaveno barevným displejem Bosch Kiox 300, který je pro sezónu 2022 jediným displejem pro elektrosystém Bosch Smart System. Nabízí podobně široké spektrum informací o jízdě jako dosavadní Bosch Kiox, ale je přehlednější díky větší velikosti obrazovky.

Jeho ovládání i ovládání celého elektropohonu probíhá pomocí nových tlačítek Bosch LED Remote Smart System. Vyznačují se optimální ergonomií a intuitivním ovládáním. Mají vlastní LED diody jako ukzatele stavu baterie a zapnutého stupně podpory. Pomocí těchto tlačítek můžete elektrokolo ovládat samostatně i zcela bez displeje.

Technologie e-biku KTM MACINA TEAM XL 2022

Komponentová výbava je na vysoké úrovni. Nový hliníkový rám pro sezónu 2022 a jeho unikátní umístění integrované baterie PowerTube 750 z vrchu spodní rámové trubky zajišťuje jednoduší manipulaci s baterií i lepší vlastnosti rámu. Přední pružení zajišťuje vzduchová vidlice Suntour o zdvihu 120 mm.

Pevnější komponenty zajišťují vyšší nosnost - řidítka, představec, zapletená kola. Kolo je vybaveno robustní odpruženou sedlovkou pro zvýšení komfortu.

Novinkou pro sezónu 2022 je řazení Shimano Deore XT LG (Link Glide). Toto řazení vyvinulo Shimano speciálně pro elektrokola. Mírně byl snížen počet převodů na 11, to umožnilo vytvořil kazetu s převody i řetěz o výrazně vyšší odolnosti a životnosti. Krok řazení byl také omezen - zařadit lze vždy jedním tahem jen o jeden převod, což zajišťuje lepší sladění průběhu řazení s tahem motoru a plynulejší průběh změny převodů.

 

Komponenty Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022

Komponenty Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022
motor:Bosch PERFORMANCE CX Gen.4 SMART SYSTEM
baterie:Bosch PowerTUBE 750Wh SMART SYSTEM hor.
displej:Bosch KIOX TFT Display SMART SYSTEM
nabíječka:Bosch STANDARD Charger 4A SMART SYSTEM
rám:Macina MTB 29" Alloy6061 (machine grey, silver, orange)
vidlice:Suntour XCR 34 Air 29" LOR 120mm 15x110 taper
řazení:Shimano Deore XT M8130-11 LG
přehazovačka:Shimano Deore XT M8130-11 LG shadow+
kazeta:Shimano LG600-11 / 11-50
řetěz:KMC e11 Sport EPT e-bike
kliky:KTM COMP ISIS 170mm Q16, FSA Megatooth steel 38T with Chainguard
pedály:MTB-Pedal flat VPE-527 alloy
brzdy:Tektro HD-M535  4-Piston
kotouče:Tektro TR-17 2.3mm 6 bolt 203 mm / TR-17 2.3mm 6 bolt 180 mm
přední náboj:DT Swiss 370 6b 32L 110/15
zadní náboj:DT Swiss 370 6b 32L 148/12 ASF LN18
výplet:DT Alpine II 2.34 black
ráfky:Ryde Andra29 32H 622x29C
pláště:Schwalbe Smart Sam Plus Perf. DD GreenGuard 57-622 (29x2.25)
hlavové složení:Acros AICR internal 1.1/8>1.5" angle limit
představec:Ergotec Piranha2  6°
řidítka:Ergotec low rizer GH15 Savety 740 mm
gripy:Ergon GA20
sedlovka:bySchulz G.2 ST suspension 30.9/350 - odpružená
sedlo:Selle Royal Viaggio HRC
hmotnost:27,6 kg

Video Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022

Geometrie Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022

Elektrokolo KTM MACINA TEAM XL 2022 - horské elektrokolo KTM s pevným rámem - Geometrie

Často kladené otázky ohledně Horského elektrokola s pevným rámem KTM MACINA TEAM XL 2022

Máte kolo na skladě?

Elektrokolo KTM MACINA TEAM XL 2022 má následující aktuální dostupnost:

Pobočka / Velikost19"/48cm/L
ZASTÁVKA U BRNATERMÍN NASKLADNĚNÍ
Červen 2023
PRAHA VYSOČANYTERMÍN NASKLADNĚNÍ
Červen 2023

Jaké velikosti jsou dostupné?

Kolo MACINA TEAM XL 2022 je dostupné ve velikostech:

  • 19"/48cm/L

Jaká je kapacita baterie?

Kapacita a typ baterie elektrokola MACINA TEAM XL 2022 je Bosch PowerTUBE 750Wh SMART SYSTEM hor..

Jaká je hmotnost elektrokola?

Elektrokolo KTM MACINA TEAM XL 2022 má hmotnost 27,6 kg

Proč koupit KTM elektrokolo od nás?

Elektrokola KTM nejenom, že prodáváme již od roku 2011, ale jsou také naší vášní. V ČR máme nejširší nabídku elektrokol této značky, také v rámci celé Evropy se řadíme k jednomu z největších prodejců. Po celý rok si tak můžete na našich prodejnách vybírat z široké nabídky více než 150 kusů elektrokol KTM. A proč tedy vybrat právě nás?

  • Máme největší skladové zásoby v ČR a ty neustále rozšiřujeme. Celý rok si u nás přímo na prodejně můžete vybírat ze 150 i více kusů elektrokol KTM.
  • K dispozici testovací kola k vyzkoušení i delšímu zapůjčení
  • Osobní rozvoz zakoupených kol po celé ČR zdarma
  • Servis po dobu 2 let zdarma od zakoupení
  • Diagnostika systémů Bosch a BionX, upgrade firmwaru

Proč zvolit značku KTM?

Rakouská značka KTM se proslavila především svými motorkami, které jsou synonymem spolehlivosti a vysoké kvality, což dokazují nejen četná prvenství v závodu s extrémními podmínkami rally Paříž - Dakar. Značka KTM však nevyrábí pouze motocykly, již od roku 1964 je tradičním výrobcem také kvalitních jízdních kol. Od 90. letech 20. století, kdy došlo k rozdělení společnosti na více divizí, vyrábí jízdní kola samostatná firma KTM Bike Industries.

Filozofie značky KTM je postavena na důkladném testování vyráběných kol i jednotlivých komponent, implementaci nejnovějších trendů a technologií - to vše s důrazem na kvalitu. Především proto si značka upevnila pozici nejen na trhu jízdních kol, ale i na trhu elektrokol, která má ve své nabídce již 25 let.

Dozvědět se více o KTM

Jaký motor je v KTM elektrokole použit?

Elektrokolo MACINA TEAM XL 2022 je poháněno kvalitním motorem německé značky Bosch. Motor je umístěn ve středu kola, čímž se z hlediska vyvážení elektrokola a využití energie jedná o nejefektivnější variantu. Díky tomu, ale i díky vyspělé elektronice řízení pohonu je možné s elektrokolem MACINA TEAM XL 2022 s relativně lehkou a malou baterií dosáhnout velkých dojezdů.

Je možné na elektrokole jezdit v dešti?

Ano, na elektrokolo můžete vyrazit i za deště. Nedoporučujeme však vyjíždět při silné průtrži mračen, ani záměrně neprojíždět hlubokými kalužemi (pokud by totiž byly komponenty jako baterie a elektromotor namočeny do vody během provozu, dojde k poškození mechanismu).

Elektrokolo byste měli vždy uschovat tak, aby bylo chráněno proti dešti, slunci i sněhu.

Jak mi zakoupené elektrokolo doručíte?

U nás zakoupené elektrokolo KTM Vám kompletně seřízené osobně doručíme ZDARMA do místa bydliště či jiného Vámi určeného místa. Při předání Vás náš zástupce podrobně seznámí s ovládacími prvky, správným užitím a ochotně zodpoví Vaše případné dotazy.

Jak vybrat správnou velikost elektrokola?

Výběr velikosti kola závisí především na výšce postavy. Doporučené velikosti rámů pro jednotlivé typy KTM elektrokol jsou následující:

Výběr správné velikosti elektrokola KTM

Je možné elektrokolo otestovat?

Elektrokola, která máme skladem, je možné vyzkoušet na krátkou vyjížďku okolo naší prodejny.

Pokud byste měli zájem elektrokolo otestovat v libovolném terénu, aktuálně máme k těmto účelům připraveno 15 různých typů KTM elektrokol.

Porovnání (0)